اشریشیا کلی و راه‌های مقابله با آن

1396/06/06
اشریشیا کلی و راه‌های مقابله با آن

اشریشیا کلی چیست؟

اشریشیا کلی یا E. Coli 0157، نوعی باکتری روده‌ای است و از نوع باکتری E است که معمولا در روده افراد سالم وجود دارد، خطرناک‌تر است. گوشت خام منشا اصلی اشریشیا کلی است. این باکتری می‌تواند موجب بروز  بیماری‌های سخت روده‌ای شود.

عوامل گسترش باکتری اشریشیا کلی:

تماس با سطوح آلوده به مدفوع حیوان و یا انسان مبتلا به این بیماری موجب انتقال آن می‌شود. این باکتری به سادگی توسط غذا به افراد دیگر منتقل شده و وارد بدن می‌شود و همچنین از طریق تماس با سطوح مختلف از فردی به فرد دیگر انتقال می‌یابد.

علایم:

  • اسهال شدید و اغلب خونی

  • در درصد بسیار کمی از مواقع، آسیب‌های شدید کلیوی ممکن است همراه با بیماری ایجاد شود.

 

چگونه از گسترش اشریشیا کلی جلوگیری کنیم؟

1- در این مواقع حتما به دقت دستان‌تان را بشویید: در زمان آماده کردن غذا، بعد از دست زدن به گوشت خام، بعد از استفاده از دستشویی و تمیز کردن آن و در صورت تماس با فرد آلوده.
2- دقت کنید که تخته، چاقو و کلیه وسایل آشپزخانه که در تماس با گوشت خام بوده‌اند، با مواد غذایی پخته شده در تماس نباشند.
3- به طور مرتب سطوح را با اسپری چند منظوره سطوح دامستوس تمیز و بهداشتی کنید. به خصوص اگر یکی از اعضای خانواده شما به بیماری مبتلا شده و یا این بیماری در محل زندگی‌تان شایع شده است. توالت را به طور مرتب با سفیدکننده غلیظ دامستوس بشویید. اگر فردی از اعضای خانواده دچار اسهال یا استفراغ است، هر بار که از توالت استفاده می‌کنند، بهتر است از سفیدکننده غلیظ دامستوس برای ضدعفونی کردن توالت استفاده کنید.

به اشتراک بگذارید:

پیغام بگذارید