چگونه از ابتلا به آنفلوانزا جلوگیری کنیم؟

1396/03/30
چگونه از ابتلا به آنفلوانزا جلوگیری کنیم؟

سرما‌خوردگی و آنفلوانزا:

آنفلوانزا یک ویروس مسری است که باعث عفونت دستگاه تنفسی می‌شود.  این ویروس دائما درحال تکامل است، بنابراین روش‌های مصونیت مثل واکسیناسیون هم برای مدت طولانی دوام نمی‌آورد. این بیماری معمولا فصلی است و بیشتر در ماه‌های آذر و دی افراد را درگیر می‌کند.

 

راه‌های انتقال:

سرفه و عطسه. تماس با قطرات بسیار ریزی که هنگام تنفس از دهان فرد مبتلا به آنفلوانزا خارج می‌شود و یا لمس سطوحی که این قطرات روی آن‌ها باقی‌ مانده است.
تماس فیزیکی با فرد مبتلا به آنفلوانزا. ویروس می‌تواند از طریق ترشحات ویروسی بینی بیمار روی سطوح، دستمال‌کاغذی و وسایل پارچه‌ای باقی‌ بماند. ممکن است با دست زدن به این وسیله‌ها و سپس لمس دهان، بینی و چشم‌ ویروس وارد بدن فرد جدید شود.

علایم:

  • تب ناگهانی، خستگی و تیرکشیدن دست و پا، گلودرد، سرفه و سردرد.
  • آبریزش بینی، درد چشم و حساسیت به نور.
  • عوارض می‌توانند تبدیل به برونشیت یا التهاب ریه شود، در موارد حاد حتی نیاز است که به بیمارستان مراجعه کنید تا منجر به خطرات بزرگتری نشود.

چگونه از ابتلا به آنفلوانزا پیشگیری کنیم؟

  • سطوحی را که افراد با آن‌ها در تماس هستند، به صورت منظم با اسپری چند منظوره سطوح دامستوس ضدعفونی کنید.
  • وقتی ویروس آنفلوانزا در محیط اطراف وجود دارد، سعی کنید به چشم‌ها، بینی یا دهان خود دست نزنید.
  • راهکارهای بهداشتی را جدی بگیرید و دست‌های خود را به طور منظم با  آب گرم و صابون بشویید. اطلاعات بیشتری درباره شستشوی دست‌ها بخوانید. اطمینان حاصل کنید که فرد بیمار از حوله شخصی خودش استفاده می‌کند. به آن‌ها توصیه کنید که حین عطسه و سرفه بهداشت را رعایت کنند و جلوی دهان خود را بگیرند و دست‌های خود را مرتب بشویند.
  • افراد سرماخورده یا دچار آنفلوانزا باید به طور جدی از تماس با افرادی که نسبت به عفونت آسیب‌پذیر هستند، مثل افراد سالمند، خودداری کنند.
  • برای داشتن یک محیط بهداشتی، دستمال و اسفنج را در طول شب در محلول رقیق آب و سفیدکننده غلیظ دامستوس خیس کنید و بعد از آن اجازه دهید کامل خشک شوند. تمیز کردن آشپزخانه را جدی بگیرید. داشتن یک آشپزخانه بهداشتی به حفظ سلامت خانواده کمک می‌کند.
به اشتراک بگذارید:

پیغام بگذارید