چگونه روشویی را تمیز و ضدعفونی کنیم؟

1396/06/13
چگونه روشویی را تمیز و ضدعفونی کنیم؟

نظافت سرویس بهداشتی

نظافت سرویس بهداشتی آن‌قدرها هم که به نظر می‌رسد سخت نیست. فقط باید بدانید که برای قسمت‌های مختلف آن از روش‌های متفاوتی استفاده کنید. اما خبر خوب این جا است که لازم نیست با تعداد خیلی زیادی از مواد شوینده سر و کار داشته باشید و برق انداختن خانه و سرویس بهداشتی‌تان ساده‌تر از چیزی است که به نظر می‌رسد. در این جا می‌خواهیم درباره ضدعفونی کردن روشویی صحبت کنیم.

چگونه روشویی را تمیز و ضدعفونی کنیم؟

تمیز کردن روشویی معمولا آسان‌ترین بخش شستشوی سرویس بهداشتی است. برای نابودی تمام میکروب‌ها فقط کافی است یک جفت دستکش، چند پارچه میکروفایبر و یک شوینده چندمنظوره داشته باشید. اما اگر یکی از اعضای خانواده به بیماری مسری مثل انگل یا حتی سرماخوردگی مبتلا شده است، بهتر است روشویی را هم مانند توالت ضدعفونی کنید. اما چگونه این کار را انجام دهیم؟

1- قبل از هر چیز، همه وسایل را از اطراف روشویی بردارید. این وسایل شامل ظرف مایع دستشویی، قالب صابون، اسپری خوشبوکننده هوا و یا تزییناتی که روی روشویی قرار می‌دهید، می‌شود.

2- در گام بعدی کمی آب داغ را روی روشویی بریزید. این حرارت باعث می‌شود میکروب‌ها و جرم‌ها آسان‌تر از بین بروند.

3- کمی سفید کننده غلیظ دامستوس را روی روشویی بریزید. روی شیر روشویی هم اسپری چند منظوره سطوح دامستوس را اسپری کنید.

4- حالا بهتر است برای 15 دقیقه سرویس بهداشتی را ترک کنید و اجازه دهید سفید کننده غلیظ دامستوس روی سطوح بماند و کار نظافت را انجام دهد.

5- بعد از 15 دقیقه به کمک یک اسفنج همه جای روشویی را به دقت تمیز کنید و سپس به خوبی آب بکشید. بهتر است روشویی را با دستمال میکروفایبر یا دستمال کاغذی خشک کنید. مزیت دستمال کاغذی این است که می‌توانید آن را دور بیندازید. اما اگر از دستمال‌های پارچه‌ای و اسفنج استفاده می‌کنید، بهتر است آن‌ها را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.

6- برای ضدعفونی کردن شیرآلات می‌توانید از اسپری چند منظوره سطوح دامستوس استفاده کنید.

7- یادتان باشد که حتما از دستکش استفاده کنید.

8- در پایان باید اضافه کنیم که توصیه‌های ایمنی روی محصولات را جدی بگیرید. اگر توصیه شده است که از ماسک استفاده کنید و درها را باز بگذارید تا هوا وارد و خارج شود، حتما این کار را انجام دهید.

به اشتراک بگذارید:

پیغام بگذارید