ماموریت ما

ماموریت ما در مدارس

 

دامستوس بهداشت مدارس و کودکان را مسئولیت خود می‌داند و بر بهداشتی کردن محیط مدرسه برای کودکان اصرار دارد.

 

شکستن تابو

ما نمی‌دانیم چرا صحبت کردن درباره توالت زشت است و معتقدیم که اولین گام برای داشتن توالت‌هایی بهداشتی، این است که درباره آن‌ها صحبت کنیم.

 

آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی

دامستوس در راستای مسئولیت اجتماعی خود اقدام به اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی والدین کرده است تا بهداشت را در زندگی خانواده‌ها پررنگ‌تر کند

 

مدارس بهداشتی کودکان سالم

همه ما دوست داریم فرزندان‌مان در محیطی بهداشتی و تمیز تحصیل کنند و می‌دانیم که نداشتن توالت تمیز و مجهز در مدارس می‌تواند باعث بیماری کودکان شود.

 

توالت‌های بهداشتی برای مدارس

در ایران و با همکاری با آموزش و پرورش، دامستوس اقدام به ساخت، تجهیز و نظافت توالت‌های مدارس کرده است.

همکاری با یونیسف

در هر جامعه‌ای با تغییر طرز فکر آن جامعه می‌توان به محیطی تمیز و سالم برای زندگی دست یافت. به همین دلیل است که دامستوس در سطح جهانی به یونسیف پیوسته‌ است.این برنامه که در کشورهایی مانند برزیل و آفریقای جنوبی صورت گرفته، منجر به بهبود وضعیت زندگی ساکنان شده است. به لطف این همکاری، تا کنون 665000 نفر در سراسر دنیا به توالت سرپوشیده دسترسی پیدا کرده‌اند که این یعنی سلامتی و امنیت بیشتربه خصوص برای دختران و زنان که دیگر لازم نیست با استفاده از توالت‌های روباز احساس خجالت یا ترس کنند. هنوز راه زیادی باقی است و شما هم می‌توانید کمک کنید. تنها کافی است با وبسایت ما همراه بمانید تا در جریان برنامه‌های دامستوس در مدارس ایران قرار بگیرید. دامستوس در ایران با همکاری آموزش و پرورش، اقدام به ساخت، تجهیز و نظافت توالت‌های مدارس کرده است و تا کنون بیش از 100 مدرسه را در مناطق مختلف کشور، به توالت‌هایی سالم و بهداشتی مجهز کرده است که این تعداد قرار است تا 1000 مدرسه افزایش پیدا کند.


about image
hazeram

کمپین حاضرم!​

دامستوس به عنوان بانی طرح «حاضرم»، یکی از برندهای شرکت یونیلیور است که با تاکید بر شعار «بهداشت برای همه» ماموریت خود را تأمین بهداشت برای همه مردم و در سراسر دنیا تعریف کرده است.  دامستوس برای تأمین و ارتقای بهداشت، به ویژه برای کودکان، با ایجاد دسترسی به سرویس بهداشتی برای 25 میلیون نفر تا سال 2020 به تحقق هدف زندگی پایدار (Sustainable Living Target) شرکت یونیلیور کمک می‏کند. با توجه به اینکه تولیدات شرکت یونیلیور روزانه توسط 2 میلیارد نفر در سراسر دنیا مصرف می‌شود، این شرکت مسئولیت اجتماعی خود را ترویج زندگی پایدار و سازگار با محیط زیست قرار داده است و بر آن است تا سال 2020 به بیش از 1 میلیارد نفر کمک کند تا از سلامت و تندرستی بیشتری برخوردار باشند.
در طرح «حاضرم»، دامستوس تا پایان سال 1397 سرویس‌های بهداشتی 1000 مدرسه در سراسر ایران را تجهیز خواهد کرد تا بیش از 250 هزار دانش‌آموز از سرویس‌های بهداشتی سالم و مناسب بهره‌مند شوند. تاکنون سرویس‌های بهداشتی یک‌صد مدرسه در این طرح تجهیز شده است و به اندازه مصرف یک سال سفیدکننده غلیظ دامستوس نیز در اختیار مدارس قرار خواهد گرفت. بهره‌مندی کودکان از مدرسه‌ای بهداشتی با آگاهی عمومی و اطلاع‌رسانی ممکن می‌شود.